ייצוג בכירים ו\או בעלי ותק רב שפוטרו מעבודתם: כך תגנו על האינטרסים והזכויות

ייצוג בכירים ו\או בעלי ותק רב שפוטרו מעבודתם: כך תגנו על האינטרסים והזכויות

כדי להתמודד בהצלחה עם פיטורים שנעשו בניגוד לחוק, לעובדים בכירים מומלץ לקבל ייצוג משפטי מעו"ד בעלת ניסיון בייצוג בכירים שתגן על האינטרסים שלהם ותסייע להם למצות את זכויותיהם.

אסתי עוקב

מאת: עורכת דין אסתי עוקב

אסתי עוקב

מאת: עורכת דין אסתי עוקב

לנוכח העובדה שלרוב חברות גדולות ומבוססות נוהגות לקבל ייצוג משפטי של סוללת עורכי דין מיומנים שמגנים על האינטרסים שלהן, ההמלצה לכל עובד בכיר שפוטר מעבודתו, אשר מעוניין להגן על האינטרסים שלו ולמצות את זכויותיו, היא לפנות בהקדם לקבלת ייצוג משפטי של עורכת דין מקצועית, מנוסה ומיומנת בייצוג עובדים בכירים בהליכים המתנהלים בבתי הדין לעבודה.

 

לפניה ישירה לחברת עורכי דין ונוטריון אסתי עוקב ושות':

מתי פיטורים של עובד בכיר ייחשבו ללא חוקיים ויצמיחו עילת תביעה נגד המעסיק?

במקרים הבאים, ייתכן שפיטורי עובד בכיר ייחשבו ללא חוקיים ויצמיחו עילת תביעה נגד המעסיק:

  1. לעובד לא ניתן פרק זמן מספק לצורך היערכות לשימוע. נסיבות כאלו ניתן למצוא אם השימוע נערך לעובד באותו יום שבו הוא זומן לשימוע או שלא ניתנה לו שהות של 48 שעות לפחות לפני השימוע.
  2. הוסתרו מהעובד מסמכים או מידע שעל בסיסם התקבלה ההחלטה לפטרו. דוגמה לכך ניתן לראות במקרה שבו עובד פוטר בעקבות תלונות של לקוחות לגביו מבלי שהובאו לידיעתו זהותו של הגורם המתלונן ולא ניתנה לו זכות להגיב על התלונה נגדו לפני שזומן לשימוע. לפי פסיקת בתי הדין לעבודה, בזימון לשימוע המעסיק צריך לכלול את הנימוקים שהובילו לבחון את פיטורי העובד ולאפשר לעובד לעיין במסמכים ומידע אשר הוא הסתמך עליהם.
  3. לא קיימת עילה עניינית ואמיתית לפיטוריו של העובד. דוגמאות לכך ניתן לראות במצבים שבהם עובד פוטר על בסיס מוצאו, גילו או הוותק שלו במקום העבודה.
  4. המעסיק הציג בפני העובד עילה פיקטיבית ששונה מהעילה האמיתית אשר בגינה הוחלט לפטרו מעבודתו. דוגמא לכך ניתן לראות במצב שבו נאמר לעובד שהוא מפוטר בעקבות צמצומים וצעדי התייעלות במקום העבודה, אך בפועל הסיבה האמיתית לפיטוריו היא גילו המבוגר והוותק הרב שלו במקום העבודה.
  5. המעסיק גייס עובד מחליף כדי שיאייש את משרתו של העובד שפוטר עוד לפני שהעובד זומן לשימוע.

פיטרו אתכם באחד מהאופנים שציינו?
פנו אלינו

מהו התפקיד שמילאתם בעת הפיטורים?
כמה שנות ותק היו לכם בתפקיד לפני הפיטורים?

כיצד בית הדין מכריע בתביעה שמגיש עובד שפוטר שלא כדין נגד המעסיק?

כאשר מגיעה לפתחו של בית הדין לעבודה תביעה שהגיש עובד בכיר אשר סבור כי פוטר מעבודתו שלא כדין, בית הדין לעבודה ייבחן את נסיבות המקרה מבחינה עובדתית, יאזן בין האינטרסים של המעסיק לבין האינטרסים של העובד, ייבחן בין היתר את הסיבה לפיטורים, את גילו של העובד ואת הוותק שלו במקום העבודה, את מצבו הבריאותי, את הפגיעה שנגרמה לו בעקבות הפיטורים ואת יכולתו למצוא עבודה אחרת. במסגרת הדיון המשפטי בית הדין לעבודה ייבחן אם הפיטורים בוצעו בתום לב מצד המעסיק או שהמעסיק הפר את חובת תום הלב שלו כלפי העובד במסגרת יחסי העבודה בין הצדדים. אם בית הדין לעבודה יכריע כי התנהלותו של המעסיק הייתה בלתי חוקית ופגעה בזכויות המוקנות לעובד הבכיר הוא ייבחן מהו הסעד הראוי לעובד הבכיר שפוטר מעבודתו שלא כדין.

מדוע חשוב לפנות לעורכת דין מנוסה לדיני עבודה לאחר פיטורי עובד בכיר?

בשונה מעובדים זוטרים, עובדים בכירים לרוב חתומים על הסכמי העסקה אינדיבידואליים אשר בין היתר קובעים להם את מסגרת ההעסקה, השכר, ההטבות שיקבלו מהמעסיק ועוד.

מאחר שעיסוק משפטי בדיני עבודה לבכירים מחייב מומחיות מיוחדת, כדי למנוע קיפוח, למצות את הזכויות באופן מיטבי ולהגן על האינטרסים של העובד הבכיר בבית הדין לעבודה, מומלץ לשכור את שירותיה של עו"ד מנוסה בייצוג עובדים בכירים. עורכת הדין תיבחן ביסודיות את חוזה ההעסקה של העובד הבכיר, את נסיבות סיום העסקתו, את תום ליבו של המעסיק בפיטורים ותשקלל גם משתנים רלבנטיים נוספים לפי הצורך. בהתבסס על ניסיונה הרב והצלחותיה בייצוג עובדים בכירים, עורכת דין מנוסה תייצג את העובד הבכיר שפוטר במסגרת התביעה שיגיש נגד המעסיק עד למיצוי מיטבי של זכויותיו.

אסתי עוקב

עורכת דין אסתי עוקב

עורכת דין אסתי עוקב בעלת יותר מ-21 שנות ניסיון בייצוג מעסיקים ועובדים בבתי הדין לעבודה, בהליכי בוררות, גישור וניהול משא מתן בכל הסוגיות הקשורות לדיני העבודה כולל גמול שעות נוספות, הליכי שימוע, פיצויי פיטורים, זכויות עובדים בכירים, ייעוץ למעסיקים ועוד. הכתבה באדיבות האתר: din.co.il.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

לפניה ישירה לאסתי עוקב ושות' – חברת עורכי דין ונוטריון – 053-9386746

פיטרו אתכם באחד מהאופנים שציינו?
אם כן - פנו אלינו

מהו התפקיד שמילאתם בעת הפיטורים?
כמה שנות ותק היו לכם בתפקיד לפני הפיטורים?

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם